Facebook

V Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych
Poniedziałek, 02. Marzec 2020 13:01

W ramach obchodów X Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w dniu 2 marca 2020 r. w Zespole Szkół w Mieście Obrzycko odbył się „V Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych”. Celem wydarzenia było przybliżenie tej tematyki dzieciom i młodzieży. Podobnie jak we wcześniejszych latach, konkurs odbywał się w nietypowej formie. Z racji, że powyższy temat wykracza poza wiedzę szkolną, trudno było o informacje z nim związane. Zostały więc przygotowane plansze z życiorysami 19 postaci. Materiały te były rozwieszane w szkole w tygodniu poprzedzającym konkurs. Uczniowie mogli w ten sposób zapoznać się z przedstawionymi sylwetkami Żołnierzy Wyklętych.

 

2 marca przy wejściu do budynku szkolnego zostały umieszczone karty konkursowe oraz urna, do której uczestnicy wrzucali wypełnione karty. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klas czwartych, klas piątych i szóstych oraz klas siódmych i ósmych. Pytania zostały dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Uczestnicy mieli do dyspozycji czas między godz. 8.00 a 14.30. W konkursie udział wzięło ok. 80 uczniów. Bardzo wielu spośród nich uzyskało wysokie wyniki. Patronem objął m.in. Poznański Oddział IPN. Czekamy na ogłoszenie wyników. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie.

Iwona Tomaszewska