Facebook

Uczeń bezpieczny w sieci
Niedziela, 16. Luty 2020 21:56

Od listopada 2019 r. do lutego 2020 r. w naszej szkole realizowany był projekt „Uczeń bezpieczny w sieci” pod okiem p. Agnieszki Kurowskiej i p. Hanny Kurowskiej. W ramach projektu zrealizowaliśmy siedem zadań. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację podsumowującą projekt i jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim (zarówno uczniom, jak i nauczycielom), którzy zechcieli wziąć udział w działaniach na rzecz realizacji tego projektu i przyczynić się do jego ukończenia.

Zadania:

- przygotowaliśmy tablicę z wykazem właściwych zachowań w sieci; klasy VIa i VIb wzięły udział w zajęciach pt.: „Prywatność i bezpieczeństwo”;

- uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w ankiecie na temat mobilnego środowiska w naszej szkole; sporządzono wystawę przedstawiającą wykorzystanie sprzętu komputerowego w naszej placówce oraz wyniki w/w ankiety;

- klasy piąte wzięły udział w zajęciach pt.: „Nie jestem anonimowy w sieci” i za pomocą narzędzia na stronie storyboardthat.com przygotowali historyjki promujące to hasło;

- klasy VIa i VIb uczestniczyły w pogadance na temat autoprezentacji uczniów na portalach społecznościowych; młodzież dowiedziała się jak kształtować swój wizerunek w sieci;

- uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ankiecie dotyczącej gier internetowych; klasy IVa, Vb, VIb i VIc uczestniczyły w zajęciach z pedagogiem szkolnym na temat fascynacji grami internetowymi, na których między innymi poznali wyniki ankiety;

- młodzież naszej szkoły wypowiedziała się również na temat czasu wolnego spędzanego w Internecie; najmłodsi (klasy I-III) przedstawili ten temat w formie obrazków, które wraz z wynikami ankiety zostały zaprezentowane społeczności szkolnej w formie wystawy;

- zorganizowano konkurs dla wszystkich uczniów na plakat pt: „Uczeń bezpieczny w sieci”, najlepsze prace zaprezentowano w formie wystawy, a nagrody zostały wręczone podczas uroczystych apeli z okazji zakończenia I-ego półrocza (sponsorem nagród była MKRPA w Obrzycku).