Facebook

Rajd do Annogóry
Czwartek, 13. Luty 2020 11:09

W sobotę 11 stycznia nasi uczniowie już po raz czwarty wyruszyli Szlakiem Powstańców Wielkopolskich z Ziemi Obrzyckiej. Rajd poprzedziły uroczystości rozpoczęte Mszą Św. w naszym kościele. Później wspólnie z innymi złożyli znicze pod tablicami upamiętniającymi powstańców na obrzyckim rynku i na budynku Gminy Obrzycko.

Na trasę wyruszyło ok. 100 uczniów z opiekunami z 4 szkół: z Obrzycka, Pamiątkowa, Ostroroga i Baborowa wraz z dorosłymi mieszkańcami naszej pięknej okolicy i nie tylko. Na końcu trasy, czyli w Annogórze czekały na wszystkich zadania do wykonania. Po raz kolejny towarzyszyła nam grupa rekonstrukcyjna, w której znaleźli się nasi absolwenci. Uczestnicy przechodzili szkolenie wojskowe, jako, że wojska wielkopolskie brały udział w różnych bitwach o wschodnią granicę Polski np. pod Bobrujskiem. Każda grupa miała do wykonania kilka zadań: szkolenie z musztry, strzelania, rzutu granatem i podstawowej znajomości elementów ekwipunku żołnierza. Wszyscy pomyślnie przeszli szkolenie i otrzymali stosowne zaświadczenia. Serwowany był smaczny bigos przygotowany przez panie kucharki z naszej szkolnej kuchni i grochówka przygotowana przez organizatorów. Była też ciepła herbata i coś słodkiego dla każdego. Chociaż pogoda nie dopisała, ale dopisały humory. Zapraszamy już za rok na prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu.