Facebook

Święto Patrona Szkoły
Poniedziałek, 13. Styczeń 2020 10:57

10 stycznia obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji wspólnie ze sztandarem na przedzie udaliśmy się na obrzycki rynek, aby złożyć kwiaty i odśpiewać Rotę w miejscu, w którym 101 lat temu Powstańcy z Obrzycka wyruszyli na front. W szkole odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie zdobywali wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego. Oglądali filmy, słuchali piosenek, rozwiązywali krzyżówki, rebusy. Wszystko po to, aby znać swoją historię. Aby wiedzieć, że możemy być dumni z faktu, że jesteśmy Polakami.

Na koniec wszyscy spotkali się na uroczystym apelu. Strażacy pomogli w przygotowaniu pięknej dekoracji. Uczniowie klas 7b i 8a pod kierownictwem pani Honoraty Pociechy przedstawili kilka scen z tamtych ważnych dla nas czasów, recytowali wiersze, a szkolny chór zaśpiewał piękne piosenki. Na koniec był także występ prawdziwego „Cyrku na kółkach”, czyli 8a w swoim żywiole. Wystąpiły żonglerki, linoskoczka, atleta, treser ze swoim groźnym tygrysem, cyklista, iluzjonista, a nawet sam mistrz „To Nie Ja”. Oczywiście nie zabrakło klauna. Wszystkie sceny były z życia, także tego szkolnego, wzięte. Tę część poprowadziły panie Paulina Kostera i Iwona Tomaszewska. Z okazji tego święta Rada Rodziców ufundowała dla każdego ucznia i pracownika słodki upominek. Jak święto to święto. Jeszcze raz dziękujemy.