Facebook

Honorowy gość w szkole
Poniedziałek, 30. Wrzesień 2019 05:42
Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów, spotkań z przyjaciółmi z ławy szkolnej po wakacyjnej rozłące. Ale był również inny taki wrzesień – wrzesień 1939 roku.

Zespół Szkół w Mieście Obrzycko zaprosił 24 września na niecodzienną lekcję historii. Wspólnie z mieszkańcami Obrzycka upamiętnił 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Honorowym gościem był ksiądz kanonik Bogdan Kończak, żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski. Spotkanie uświetniła wystawa prac artysty Mariana Schwartza oraz fotografii przedstawiających Obrzycko z czasów okupacji niemieckiej.

Dziękujemy pani Annie Król za pomoc w przygotowaniu wystawy, panu Przemysławowi Rajmanowi za wypożyczenie munduru oraz księdzu Maciejowi Borysiakowi za przepiękne prezentacje multimedialne.